وبلاگ هگزاسافت

ارائه جدیدترین مطالب علمی ، فرهنگی ، تکلونوژی و فناوری ، اپلیکشن ، اخبار ، فیلم و آهنگ ، بازی ، نرم افزار


حمایت مالی

شما می توانید برای هر چه بهتر شدن مطالب سایت و ارائه مطالب جدید ، آموزش تکلونوژی های جدید از سایت حمایت مالی کرده تا این آموزش ها با حمایت های شما تهیه و در سایت انتشار یابد

چرا نباید در گوگل کار کنیم؟


نویسنده : علی خازنی
دسته بندی : مقاله
1395/11/26

«هرچیزی که بخواهید به شما داده می‌شود، ولی به هزینۀ چیزهایی که در نهایت برای شما اهمیت دارند».

گوگل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جو کانلا، مدیر ارشد حسابداری سابق:

«سرانجام می‌بینید که قسمت عمدۀ عمر خود را غذای گوگل خورده‌اید، با همکاران گوگل بوده‌اید، لباس‌های گوگل را پوشیده‌اید، با اصطلاحات گوگلی صحبت کرده‌اید، ایمیل‌های گوگل را از طریق تلفن‌های گوگل ارسال کرده‌اید، و سرانجام حتی نمی‌دانید که مستقل بودن از این G چه حس‌وحالی دارد؛ هر گوشه از زندگی شما این فکر را تقویت می‌کند که باید کاملاً دیوانه باشید که بخواهید هرجای دیگری جز گوگل باشید».

«غالب کارمندان گوگل به این پدیده «گوگلی لوس بیچاره یا بوهو» می‌گویند. در واقع هر چیز که بخواهید در اختیار شما قرار می‌گیرد ولی به هزینۀ از دست دادن چیزهایی که درمی‌یابید فقط همان‌ها مهم بوده‌اند».

صادق بودن با همکارانتان دشوار است

کار کردن در گوگل

 

مسلماً منظورمان این اشخاص بخصوص نیست!

ولد پاتریشِو، مهندس سابق نرم‌افزار: «صحبت کردن راجع‌به هر موضوعی واقعاً دشوار است، مگر اینکه با دوست خود صحبت کنید... بحث‌های عینی خیلی کم اتفاق می‌افتند زیرا همه اینجا مرزهای خاص خود را دارند و علاقه‌ای به شنیدن عقاید سایر افراد ندارند، مگر اینکه آن افرد خدایان مهمی باشند».

اگر بگویید که چندان نیز فوق‌العاده نیست، کسی شما را باور نخواهد کرد.

کار در گوگل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کیتی لِوینسون، مهندس سابق نرم‌افزار و زیرساخت: 

دیگران خود را مجاز می‌دانند که از شما علت ترک یا ادامۀ کار در گوگل را بپرسند و اصرار دارند که همه چیز باید در آنجا کامل و بی‌نقص باشد. در واقع آنها نمی‌خواهند چیزی جز اشتیاق کامل برای شانس ورود به گوگل و ماندن در آنجا از شما بشنوند. اگر شما آنجا را ترک کرده باشید یا از چیزی جز اشتیاق و خوشی حرف بزنید، از مادرتان گرفته تا رانندۀ تاکسی و خلاصه همه از شما خواهند خواست تا علت عدم اشتیاقتان برای کار در گوگل را توضیح دهید.

آنها می‌توانند بهترین افراد را استخدام کنند؛ لذا تمامی اشخاص بیش از حد واجد شرایط لازم هستند.

گوگل

 

ناشناس:

«دانشجویانی از ده کالج برتر دنیا در آنجا هستند که کار آنها ارائۀ پشتیبانی فنی برای محصولات تبلیغاتی گوگل و یا برداشتن محتوای نامناسب از یوتیوب یا نوشتن کدهای پایه برای تست‌های A/B و یا رنگ دکمه در یک سایت است».

مدیریت میانی به طرز خطرناکی سیاسی است.

اندروید در گوگل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ناشناس:

«آشکارترین نقطه ای که این طبیعت سیاسی خود را آشکار می‌سازد استخدام و مدیریت عملکرد است. میزان چانه‌زنی و دستکاری که یک مدیر برای مدیریت تیم خود نیاز دارد روحیه برانداز است (البته می‌دانم که این رویه اخیراً قدری تغییر کرده است). برای ارتقای یک شخص خاص، باید پرونده‌ای از یک سال قبل برای وی تهیه کنید و  این بدان معناست که نمی‌توانید به قدر کافی به دیگر افراد درون تیمتان اعتبار بدهید».

احمق‌ها بسیار اندک‌اند

گوگل کار کردن

 

 

به گفتۀ یکی از مهندسین پیشین گوگل، «آنقدر اشخاص بااستعداد در گوگل وجود دارند که دیگر بااستعداد بودن موجب مزیت شما در پروژه‌های خوب نخواهد شد، زیرا هزاران فرد باهوش پیش از شما در صف هستند که به اندازۀ ظرفیتشان کار انجام نداده‌اند ولی به قدر کافی هم افراد احمق وجود دارند که شما باید ثابت کنید یکی از آنها نیستید».

ممکن است هشت سال برای گوگل کار کنید و هیچ ترفیعی نگیرید.

کار کردن در گوگل

 

 

ناشناس:

«ممکن است به راحتی نادیده گرفته شوید. من افرادی را می‌شناسم که بیش از هشت سال همچنان SWE و هنوز L4 هستند و هیچ ترفیعی نگرفته‌اند».

گوگل به قدری بزرگ است که ممکن است شما را به‌اشتباه استخدام کند.

 

کار کردن در گوگل

 

ناشناس:

«من توسط گوگل به یک جایگاه مدیریتی دعوت شدم. در همان زمان که من استخدام شدم، شخص دیگری نیز با همان نام استخدام شد. متأسفانه بخش منابع انسانی به طرز وحشتناکی امور را قاطی کرد و زمانی که کارم را شروع کردم متوجه شدم یک جایگاه بسیار متفاوت و بسیار پایین‌تر به من داده شده است که مناسب کاندیدای دیگرِ هم نام من است. قرارداد استخدام بسیار مبهم بود و کارمند منابع انسانی مربوطه مدت‌ها بود که گوگل را برای کار در شرکت دیگر ترک کرده بود و کسی نبود که بتواند ابهام‌های موجود را روشن کند».

«سرانجام گوگل هزینۀ حمل اثاثیه منزلم را برای طی مسافتی دور پرداخت و تنها دلیل ذکر شده این بود: «قابل درک نیست! خطا، خطا، خطا!».

شرکت تنها به پیشرفت‌های قابل اندازه‌گیری اهمیت می‌دهد

گوگل کار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کیتی لِوینسون:

به گفتۀ یکی از مهندسان سابق گوگل، «هر پیشرفتی که قابل اندازه‌گیری نباشد استفادۀ غیربهینه از زمان است». «قابلیت استفاده؟ تعداد باگ‌ها؟ کسی اهمیتی نمی‌دهد. اگر نتوانید آن را اندازه‌ بگیرید، هیچ‌کس علاقه‌ای به آن نشان نمی‌دهد.

«با لایه‌ای از افراد باهوش مواجهیم که مدیران و رهبران وحشتناکی هستند».

گوگل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«افراد به جایگاه‌های مدیریتی ارتقا می‌یابند؛ البته نه به این دلیل که فن مدیریت و رهبری را بلدند، بلکه به این خاطر که باهوش هستند و یا مسیر دیگری برای رشد وجود ندارد». اینها را مدیر برنامه‌ریزی فنی سابق می‌گوید. «لذا با لایه‌ای از افراد باهوش مواجهیم که مدیران و رهبران وحشتناکی هستند.»

«بدترین قسمت کار در گوگل: احساس عدم استفادۀ کامل از توانمندی‌هاست.»

گوگل

 

جان ال. میلر، مهندس سابق نرم‌افزار:

بدترین قسمت کار در گوگل برای من و بسیاری دیگر از افراد احساس عدم استفادۀ کامل از توانمندی‌هایمان است. به عنوان شخصی با 25 سال تجربۀ برنامه‌نویسی، مدیریت و معماری، کاری انجام نمی‌دادم که یک کارمند خوب کالج با دو سال سابقه نتواند سریع‌تر انجام دهد و این وضعیتی نا امیدکننده است.»

تبلیغات را باور نکنید

گوگل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جف نلسون، کسی که گوگل کروم را اختراع کرد:

«بخش عمده‌ای از چیزهایی که راجع‌به گوگل در خارج از آن می‌شنوید چرند است. اغلب اوقات نیز این مطالب چرند توسط گوگلی‌ها تبلیغ و تکثیر می‌شوند زیرا به شهرت گوگل کمک می‌کنند. وقتی شخصی سخن چرت ولی جالبی را عنوان می‌کند، ممکن است به خاطر آن مورد احترام سایر مهندسین گوگل نیز قرار گیرد. کلمۀ «گوگلی» به معنای نشان دادن گوگل به عنوان جایی عالی برای کار کردن است؛ حتی اگر این سخن خیلی چرند باشد.»

گوگل به قدری بزرگ است که هیچ  تأثیری نمی‌توانید روی آن بگذارید.

گوگلل

 

 

« من سه سال در گوگل کار کردم و ترک آنجا برایم بسیار دشوار بود. با این حال یک دلیل اصلی وجود داشت که به من در تصمیم‌گیری کمک کرد و آن این بود که تأثیری که من می‌توانستم به عنوان یک فرد بر روی این کسب‌وکار داشته باشم بسیار جزئی بود. همانطور که در بسیاری از پاسخ‌های زیر درج شده، گوگل یک ماشین خارق‌العاده‌ است که به لطف AdWordها پول چاپ می‌کند. در صورتیکه یک مهندس فوق‌ العاده بااستعداد باشید که بتوانید چیزی جدید خلق کنید، شاید به نظر شما اهمیت داده شود؛ در غیر این صورت تنها فردی هستید که چرخ‌دنده‌های این ماشین غول‌پیکر را روغنکاری می‌کند.»

منبع : اسکیل ما

 


نه کلمه ای که با جستجوی آن گوگل شما را شگفت زده خواهد کرد
1398/02/07
نویسنده : علی خازنی
در اینجا به معرفی کلماتی میپردازیم که با جستجوی آن در موتور جستجوی گوگل شما شگفت زده خواهید شد

ادامه مطلب

چرا نباید در گوگل کار کنیم؟
1395/11/26
نویسنده : علی خازنی
گوگل همان بهشت موعود شغلی است، مگر نه؟ چطور ممکن است کار در بزرگترین و بلندپروازترین شرکت تکنولوژی در کل دنیا بد باشد؟ به نظر می‌رسد که کار کردن در گوگل صرفاً غذای مجانی و دوچرخه‌سواری در محوطه نیست. شکایت‌های آنها را به دیدۀ انتقاد بنگرید. به هر حال اینها افراد شاکی هستند؛ ولی ما چیزهای مشابه بسیاری را نیز از منابع دیگر شنیده‌ایم. در ادامه این مطلب با اسکیل ما همراه باشید.

ادامه مطلب

مقایسه زبان های برنامه نویسی
1395/11/26
نویسنده : علی خازنی
February 2017مقایسه زبان های برنامه نویسی در

ادامه مطلب

 ! reported Unwanted software Page نحوه رفع خطای
1395/11/23
نویسنده : علی خازنی
! reported Unwanted software Page نحوه رفع خطای

ادامه مطلب

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یاد گیری در سال 2017
1395/11/23
نویسنده : علی خازنی
بهترین زبان های برنامه نویسی برای یاد گیری در سال 2017 طبق نظر سنجی که بیش از 56000 نفر برنامه نویس انجام شده است

ادامه مطلب

  بنویسیم ؟  به همراه نمونه پروژه RFP چطور
1395/11/09
نویسنده : علی خازنی
در روند اجرای یک پروژه یا در فرآیند تهیه یک نرم افزار، مسلماً انتخاب مجری واجد شرایط برای انجام آن از اهمیت به سزایی برخوردار است. این انتخاب نیز مستلزم آگاهی هرچه بیشتر مجری، از چارچوب و شرایط تعیین شده برای پروژه و یا موضوع کار توسط کارفرما می باشد

ادامه مطلب

ده نکته برای خرید بهترین کارت گرافیک
1395/11/09
نویسنده : علی خازنی
یکی از قطعات خاص رایانه که مشتریان را همیشه سر در گم می‌کند، کارت گرافیک است. گاهی این وسواس با اطلاعات غلط در هم می‌آمیزد و نتیجه‌ای معکوس به‌بار می‌آورد. ۱۰ نکته اساسی در مورد خرید کارت گرافیک وجود دارد که می‌تواند شما را در انتخابی مناسب راهنمایی کند.

ادامه مطلب

معرفی ۵ تا از بهترین های نرم افزار های بازیابی اطلاعات
1395/11/09
نویسنده : علی خازنی
برای فایل های کاربری اندروید یا آیفون از جمله موسیقی، عکس و یا خیلی بیشتر احساس نگرانی زمانی می رسد که کاربران به این فایل ها نیاز دارند و می دانند که این فایل وجود ندارد چرا که آنها را قبلا حذف شده اند. پیشترین بحث ما در مورد راه هایی برای بازیابی عکس های پاک شده از آی فون می باشد

ادامه مطلب

بدون ضربه زدن پنجره ها را ببندید
1395/11/09
نویسنده : علی خازنی
در این ترفند قصد داریم به معرفی راهی برای بستن پنجره های ویندوز بپردازیم. راهی که به احتمال خیلی زیاد تاکنون به آن پی نبرده اید. لازم به ذکر است؛ این ترفند برروی کلیه نسخه های ویندوز قابل انجام است.

ادامه مطلب

اطلاعات کامل درباره پسوند تمامی فایل ها
1395/11/09
نویسنده : علی خازنی
موبایلهای نوکیا سری ۶۰ و موبایلهای قدیمی تر از این فرمت برای ذخیره ویدئو استفاده می کنند. این فیلمها دارای تعدا فریمهای محدود و سبک هستند لذا حجم و کیفیت این فایلها بسیار پائین است.

ادامه مطلب

علی خازنی

مهندس تکلونوژی نرم افزارهستم 28 سال دارم . این سایت رو برای برنامه نویسان و دانشجویان رشته نرم افزار و کامپیوتر و کلیه علاقه مندان این رشته طراحی کردم بتوانم کمک کوچکی برای این عزیزان کرده باشم .

ارسال دیدگاه


کد امنیتی را وارد کنید


hexasoft